DCR     |   STANDARD   |    EVENIMENTE     |   DOBERMANNI     |     GALERII     |     LINKS   |    FORUM     |   CONTACT    

SPONSOR OFICIAL AL DOBERMANN CLUB ROMANIA

INFO DCR

 

EXPO SHOW 2006

 

  OFFICIAL RESULTS OF ROMANIAN DOBERMANN CLUB EXPO-SHOW     

06.05.2006 - TIMISOARA (RO) - JUDGE: Mr. PIETROLUIGI PEZZANO (IT). ENTRIES: 59

 NEGRU CU PUNCTE DE FOC / BLACK & TAN - MALES

 NEGRU CU PUNCTE DE FOC / BLACK & TAN - FEMALES

 MARO CU PUNCTE DE FOC / BROWN & TAN - MALES

 MARO CU PUNCTE DE FOC / BROWN & TAN - FEMALES

 GRUP CRESTERE / BREEDERS GROUP

 NEGRU CU PUNCTE DE FOC / BLACK & TAN - MALES

  BABY CLASS (3 - 6 luni /months)

 1. Carlos del Grafixa--absent
  Fuego del Fiorsilva x Csini Baba Nursa

 2. Smart Wood Hills Maximus--absent
  Fedor del Nasi x Smart Wood Hills Beylis

  PUPPY  CLASS (6 - 9 luni / months)

 3. Oliver Zamolxis--absent
  Nestor for Eternity x Fantasy Zamolxis

  YOUTH  CLASS (9 - 14 luni / months)

4. Tom-Dober Hagi--V.G. 1

  Tamerlan Iz Slavnoi Stai x Brenda Bahia v. Ashanti

5.Livonija Baron Ink Indigo--V.G 2
  Ali Amadeus Piligrimas x Paola Penelopa Piligrimas

  JUNIOR CLASS (14 - 18 luni / months)

6. Wenzdob Neerlands Nokia-- G 1
  Bryan Zamolxis x Wenzdob Nursa Nelly

  OPEN  CLASS (peste / over 18 luni / months)

7. Icarus di Altobello--Exc 1

  Ferrofarah Gomez di Campovalano x Nikita for Eternity

8. Apache Von Gini House--Exc 2
  Deejey v. Steinhage Grad x Focus Ishtar

9. Graphic Line Antey Anton--Exc 3
  Modus ost Aviator Ace x Rossiskiy Kolorit Aelita

10. Destiny's Phoenix Fantom--Exc 4
  Russkaya Mechta Andor Absolut x Destiny's Rain

11. Louis Leon El Valaho -- V. G.
  Cero Cenzo El Valaho x Hanuma Woodoo Majesty

12. Graal di Temaline -- disqualified
  Axel di Casa Ravasi x Gemielle D'Amour del Citone

 13. Destiny's Phoenix Eliazar--absent
  Baron Nike Renewal x Delta zamolxis

 14. Baron von Alten Adel--absent
  Don Vijoko di Matario x Ohara von Marosk

 15. Kid Kapitan El Valaho--absent
  Cero Cenzo El Valaho x Hanuma Woodoo Majesty

  CHAMPION CLASS

 
16. Come as You Are Jared--Exc 1, B.O.S. male

  Ardens Gaugain x Come As You Are Alabama

  WORKING  CLASS

17. Focus Icarus--Exc 1
  Gino Gomez del Citone x Focus Sonia

 18. Tahi Reme Zeus--Absent
 Volvo Betelges  x Anita Andy von Ashanti

 NEGRU CU PUNCTE DE FOC /  BLACK & TAN - FEMALES

  BABY CLASS (3 - 6 luni /months)

 19. Clara del Grafixa--absent
  Fuego del Fiorsilva x Csini Baba Nursa

 20. Smart Wood Hills Martini--absent
  Fedor del Nasi x Smart Wood Hills Beyliss

  PUPPY  CLASS (6 - 9 luni / months)

21. Orca Zamolxis--P 1

  Nestor for Eternity x Fantasy Zamolxis

22. Bonny--P 2
 Focus Icarus x Andora Black and White

 23. Come As You Are Tiffany--absent
  Eko Royal Bell x Come As You Are Jade

  YOUTH  CLASS (9 - 14 luni / months)

24. Focus Never Ending Story-- V.G 1, JUNIOR CLUB WINNER

  Cillian Conor von Jahrestal x Focus Kahlua

25. Focus Nickname Tiny-- V.G. 2
  Cillian Conor von Jahrestal x Focus Kahlua

26. Ombra Odett el Valaho--V.G. 3
  Cero Cenzo El Valaho x Hanuma Woodoo Majesty

  JUNIOR  CLASS (14 - 18 luni / months)

27. Hazy Dream de Grande Vinko--V.G. 1

  Atreyo De Grande Vinko x Maksima De Grande Vinko

28. Lola Di Altobello--V.G. 2
  Rainbow di Altobello x Wild Cherry ddi Altobello

29. Uxana Hoffman House--G. 3
  Focus Juggling Jordan x Vana Fortobella

30. Nisa Nalva el Valaho--G. 4
  Kundo Kill El Valaho x Amanda El Valaho
 
31. Gina Ginetta Tromelin--Good

 Pimm's Number One iz Doma Domeni x Baronessa Beti Tromelin

  OPEN CLASS (peste / over 18 luni / months)

32. Focus Lucky Strike--Exc 1, B.O.S. female, B.O.B

  Baron Nike Renewal x Vana Fortobella

33. Come As You Are Jola--Exc 2
 Ardens Gaugain x Come As You Are Alabama

34. Jojo Jais El Valaho--Exc 3
 Bristol de Fiamma x Chantal Carla el Valaho

35. Eria Pro Persona Grata--Exc 4
  Tamerlan Iz Slavnoi Stai x Eria Pro Kimberly Cristal

36. Andromeda--Exc
 Focus Icarus x Aca

37. Destiny's Phoenix Fantasy--Exc
 Russkaya Mechta Andor Absolut x Destiny's Rain

38. Kiwi Zamolxis--V.G.
 Aramis De Cloude Emilla x Beatrix Zamolxis

 39. Mea Di Satti--absent
 Quillam Quasim del Citone x Modus Ost Cerceia Ceia

 40. Misteria Iz Gratsiano--absent
  Teraline Admiral x Shokoladka Blossom Iz Gratsiano --absent

  CHAMPION CLASS

41. Focus Ishtar--Exc 1

  Gino Gomez del Citone x Focus Sonia

  WORKING CLASS

42. Wild Cherry di Altobello--Exc 1

 Baron Nike Renewal x Ela Esmeralda Savages

 43.Come As You Are Jade--absent
 Ardens Gaugain x Come As You Are Alabama

 MARO CU PUNCTE DE FOC / BROWN & TAN - MALES

  BABY CLASS (3 - 6 luni /months)

44. Focus Old Timer Rocco--V.P. 1

 Gino Gomez del Citone x Focus Lucky Strike

  PUPPY  CLASS (6 - 9 luni / months)

45. O'Charlie Zamolxis--V.P. 1

 Nestor For Eternity x Fantasy Zamolxis

  YOUTH CLASS (9 - 14 luni / months)

46. Tom Dober Hammer--V.G. 1, JUNIOR CLUB WINNER

 Tamerlan Iz Slavnoi Stai x Brenda Bahia v. Ashanti

47.Mega Star Zamolxis--V.G. 2
 Aramis de Claude Emilla x Iara Zamolxis

  OPEN  CLASS (peste / over 18 luni / months)

 48. Lassan di Satti--absent
 Nestor iz Zoosfery x Galya iz Zoosfery

  CHAMPION CLASS

49. Bruno de Fiamma--Exc 1,Club winner
 Cero Cenzo el Valaho x Bella Baronesse el Valaho

 MARO CU PUNCTE DE FOC / BROWN & TAN - FEMALES

  BABY  CLASS (3 - 6 luni /months)

50. Focus Once Upon A Time--V.P 1

 Gino Goemez del Citone x Focus Lucky Strike

  PUPPY CLASS (6 - 9 luni / months)

51. Amazing Grace di Altobello  V.P 1

 Master Max of Djarmati x Elena Enigma di Altobelloa

  JUNIOR  CLASS (14 - 18 luni / months)

  52. Hanky Panky de Grande Vinko-V.G 1, Junior Club Winner
  Atreyo de Grande Vinco x Maksima de Grande Vinko

  53. Free von Zwilling--absent
  Butcher by Free Half x Fiamma van Doberlands Stamm

  OPEN  CLASS (peste / over 18 luni / months)

54. Comes As You Are Galina--Exc 1,Club Winner

  Ilane Darafal x Come As You Are Alabama

  55. Lara Lavinia di Satti--Exc 2
  Nestor iz Zoosfery x Galya iz Zoosfery

56. Leona Lea el Valaho-- Exc 3
 Cero Cenzo el Valaho x Hanuma Woodoo Majesty

57. Wenzdob Joko Janet--Exc 4
  Wenzdob Bagio Bryan x Wenzdob Dob Mandy

  58. Orje Baby Punch--Absent
  Punch Iz Doma Domeni x Orje Antserona

  59. Kara Karamel el Valaho--Absent
  Cero Cenzo el Valaho x Hanuma Woodoo Majesty

 BEST STUD MALE

   Cero Cenzo el Valaho
   Bristol Zamolxis x Wild Fire Ilesma Inza

 GRUP CRESTERE / BREEDERS GROUP

    Focus Kennel 1
   Altobello Kennel 2
   Zamolxis Kennel 3

 

Statut DCR

Categorii DCR

Regulamente DCR

Arbitrii grupa a II-a

Dobermann Magazin

EXPOZITII DCR

 

EXPO CLUB DCR 2007

Data:

Locatia:

Arbitrii:

13.05.2007

Baia Mare

Anna Tits (RU), Rudi Killmaier (D)

Rezultate si imagini

 

EXPO CLUB DCR 2006

Data:

Locatia:

Arbitrii:

06.05.2006

Timisoara

Mr. Pietroluigi Pezzano (IT)

Rezultate si imagini

 

EXPO CLUB DCR 2005

Data:

Locatia:

Arbitrii:

07.05.2005

Baia Mare

Mr. Evgeny Rozenberg (RU)

Rezultate si imagini

 

EXPO CLUB DCR 2004

Data:

Locatia:

Arbitrii:

12.06.2004

Sibiu

Norbert Daube (DV President)

Rezultate si imagini

 

EXPO CLUB DCR 2003

Data:

Locatia:

Arbitrii:

21.06.2003

Sibiu

Mr. Pietroluigi Pezzano (IT)

Rezultate si imagini

 

 © 2004 - 2008   Dobermann Club Romania     E-mail:  dobi@dobermann-club.ro

Designed by  Graffix Development