DCR     |   STANDARD   |    EVENIMENTE     |   DOBERMANNI     |     GALERII     |     LINKS   |    FORUM     |   CONTACT    

SPONSOR OFICIAL AL DOBERMANN CLUB ROMANIA

 

EXPO SHOW 2004

OFFICIAL RESULTS OF ROMANIAN DOBERMANN CLUB SHOW
12.06.2004 - SIBIU - JUDGE Norbert Daube (DV President)

 NEGRU CU PUNCTE DE FOC / BLACK & TAN - MALES

  BABY CLASS

1. GORSE PAJERO 02.03.2004 - ABSENT
(Master Max of Djarmati/Gorse Reni)

  PUPPY  CLASS

2. FOCUS MEFISTO 18.11.2003 - V PROMISING
(Rui Manuel Del Rio Bianco/Tom Dober Elli)

  YOUTH CLASS

3. RAINBOW DI ALTOBELLO 10.07.2003 - V GOOD 1, YOUNG CLUB WINNER
(Master Max of Djarmati/Baracuda Beta Di)

4. TITAN DI ALTOBELLO 06.06.2003 - V GOOD 2
(Obichulz Di Campovalano/Gipsy Casa Di Oz)

5. HECTOR EYE OF DARKNESS 17.04.2003 - V GOOD 3
(Focus Icarus/Afra)

6. DESTINY’S PHOENIX FALCO 21.06.2003 - V GOOD 4
(Russkaya Mechta Andor Absolut/Destiny’s Rain)

7. FANTO DE FIAMMA 12.04.2003 - V GOOD
(Cero Cenzo El Valaho/Bella Baronesse El Valaho)

8. LE BONNER v COBRA 28.08.2003 - ABSENT
(Rui Manuel Del Rio Bianco/….)

  JUNIOR CLASS

9. IRRESISTIBLE IMPERATOR DI ALTOBELLO 13.03.2003 - ABSENT
(Ferrofalah Gomez Di Campovalano/Nikita For Eternity)

  OPEN CLASS

10 FOCUS INDOMENEUS 22.12.2001 (photo attached) - EXC 1
(Gino Gomez Del Citone/Focus Sonya)                  

11 DESTINY’S PHOENIX ELIAZAR 27.09.2002 - EXC 2
 (Baron Nike Renewal/Delta Zamolxis)                

12 FOCUS KUBLAI KHAN 10.08.2002 - EXC 3
 (Tamerlan Iz Slavnoi Stai/Vana Fortobela)

13 BRYAN ZAMOLXIS 21.03.1998 - ABSENT
 (Boran Boss Renewal/Bianka Bibi Renewal)

  VETERAN CLASS

14 HELGA DEVIL GARDEN 10.12.1996 - ABSENT
(Hadar Hosea v. Diaspora/……)

  WORK CLASS

15 FOCUS ICARUS 22.12.2001 (photo attached) - EXC 1
  (Gino Gomez Del Citone/Focus Sonya)

16 EL DIABLO DI ALTOBELLO 12.02.2001 - EXC 2
(Icaro Di Villa Castelli/Nadia Nikita Altobello)

  CHAMPION  CLASS

17 MASTER MAX OF DJARMATI 09.02.2002 - EXC 1, CLUB WINNER, BOS
(Babilon Del Mediano/Honey Moon Woodoo Majesty)

 NEGRU CU PUNCTE DE FOC / BLACK & TAN -FEMALES

  BABY CLASS

18 ERIA PRO PERSONA GRATA 15.12.2003 V PROMISING 1,Baby Club Winner
(Tamerlan Iz Slavnoi Stai/Eria Pro Kimberly Cristal)

19 BRITTANY DI ALTOBELLO 01.02.2004  V PROMISING 2
(Garagolden Di Campovalano/Nikita For Eternity)

  PUPPY  CLASS

20 WILD CHERRY DI ALTOBELLO 15.10.2003 - V PROMISING 1
(Baron Nike Renewal/Ela Esmeralda Savages)

21 FOCUS MAYA NEDEEA 18.11.2003 - V PROMISING 2
(Rui Manuel Del Rio Bianco/Tom Dober Elli)

22 FOCUS LUCKY STRIKE 16.11.2003 - PROMISING
(Baron Nike Renewal/Vana Fortobella)

  YOUTH CLASS

23 TAHI REME DATOYA MAXIN 29.07.2003 - V GOOD 1
(Master Max of Djarmati/Tahi Reme Ibiza)

24 HERA EYES OF DARKNESS 17.04.2003 - ABSENT
(Focus Icarus/Afra)

  JUNIOR  CLASS

25 KIRA KISS EL VALAHO 19.03.2003 - V GOOD 1, YOUNG CLUB WINNER
(Cero Cenzo El Valaho/Hanuma Woodoo Majesty)

 26 JOJO JAIS EL VALAHO 08.03.2003 - V GOOD 2
(Bristol De Fiamma/Chantal Carla El Valaho)

  OPEN  CLASS

 27 FOCUS ISHTAR 22.12.2001 - EXCELLENT 1, CLUB WINNER
(Gino Gomez Del Citone/Focus Sonya)
 
 28 TESS OF HOFFMAN HOUSE 19.11.2001 - EXCELLENT 2
(Bristol Zamolxis/Vana Fortobella)

 29 GRAVIN GIA EL VALAHO 28.05.2001 - V GOOD 3
(Bristol Zamolxis/Wild Fire Ilesma Inza)

 30 FOCUS INDRA 22.12.2001 - V GOOD 4
(Gino Gomez del Citone/Focus Sonya)

 31 FOCUS KAHLUA 10.08.2002 - V GOOD
 (Tamerlan Iz Slavnoi Stai/Vana Fortobella)

 32 ALVA 17.07.2001 - absent
 (Tahi Reme Xax/Tahi Reme Naf Naf)

  WORK  CLASS

33 QUEEN OF HEART DI ALTOBELLO 31.08.2001 - V GOOD 1
 (Neron Warrior Di Altobello/Elektra Fortobella)

  CHAMPION  CLASS

34 TOM DOBER ELLI  05.01.2001 - EXCELLENT 1
(Gadys Geromy Del Citone/Aida Aeshta V Ashanti)

 MARO CU PUNCTE DE FOC / BROWN & TAN - MALES

  YOUTH CLASS

36 KUNDO KILL EL VALAHO 19.03.2003 - V GOOD 1, YOUNG CLUB WINNER
(Cero Cenzo El Valaho/ Hanuma Woodoo Majesty)

  OPEN CLASS

37 FOCUS JUGGLING JORDAN 14.06.2002 - EXCELLENT 1
(Axel Di Casa Ravasi/Blanka Zamolxis)

38 DAVOR ZAMOLXIS 10.12.2000 - EXCELLENT 2
(Miller Di Latiano/Beatrix Zamolxis)

39 IKAR GABI VIGO 31.10.2002 - EXCELLENT 3
(Gino Gomez Del Citone/Gravin Gabi )

40 ADONIS BLACK AND WHITE 30.12.200 - EXCELLENT 4
(Brok Zamolxis/Iriny Brigi)

  WORK CLASS

41 MIDNIGHT MISTIC V COBRA 17.042002 - EXCELLENT 1
(Rensdorff Bonaparte/Esmir From The House Of Crazy)

  CHAMPION CLASS

42 BRUNO DE FIAMMA 04.08.2001 - EXCELLENT 1, CLUB WINNER
(Cero Cenzo El Valaho/Bella Baronesse El Valaho)

 MARO CU PUNCTE DE FOC / BROWN & TAN - FEMALES

  JUNIOR CLASS

43 KARA KARAMEL EL VALAHO 19.03.2003 - EXCELLENT 1, YOUNG CLUB WINNER
(Cero Cenzo El Valaho/Hanuma Woodoo Majesty)

44 WENZDOB JOKO JANET 04.02.2003 - ABSENT
(Wenzdob Bagio Bryan/Wenzdob Dob Mandy)

45 IARA ZAMOLXIS 25.06.2003 - ABSENT
 (Jivago Van Het Wantij/Beatrix Zamolxis)

  OPEN CLASS

46 BELLA BARONESSE EL VALAHO 23.04.1999- EXCELLENT 1
(Wild Fire Infinit Idol/Impala Brunia Boska)

47 HUXA HIM EL VALAHO 01.07.2001 - EXCELLENT 2
(Cero Cenzo El Valaho/Divina D’or El Valaho)

  WORK CLASS

48 ELENA ENIGMA DI ALTOBELLO 12.02.2001 - EXCELLENT 1, CLUB WINNER
(Icaro Di Villa Castelli/Nadia Nikita Altobello)

  BEST STUD MALE

CERO CENZO EL VALAHO 14.07.1999
(Bristol Zamolxis/Wild Fire Ilesa Inza)

  BEST BREEDERS GROUP

EL VALAHO Kennel

 

 © 2004 - 2008   Dobermann Club Romania     E-mail:  dobi@dobermann-club.ro

INFO DCR

Statut DCR

Categorii DCR

Regulamente DCR

Arbitrii grupa a II-a

Dobermann Magazin

EXPOZITII DCR

 

EXPO CLUB DCR 2007

Data:

Locatia:

Arbitrii:

13.05.2007

Baia Mare

Anna Tits (RU), Rudi Killmaier (D)

Rezultate si imagini

 

EXPO CLUB DCR 2006

Data:

Locatia:

Arbitrii:

06.05.2006

Timisoara

Mr. Pietroluigi Pezzano (IT)

Rezultate si imagini

 

EXPO CLUB DCR 2005

Data:

Locatia:

Arbitrii:

07.05.2005

Baia Mare

Mr. Evgeny Rozenberg (RU)

Rezultate si imagini

 

EXPO CLUB DCR 2004

Data:

Locatia:

Arbitrii:

12.06.2004

Sibiu

Norbert Daube (DV President)

Rezultate si imagini

 

EXPO CLUB DCR 2003

Data:

Locatia:

Arbitrii:

21.06.2003

Sibiu

Mr. Pietroluigi Pezzano (IT)

Rezultate si imagini

 

Designed by  Graffix Development