DCR     |   STANDARD   |    EVENIMENTE     |   DOBERMANNI     |     GALERII     |     LINKS   |    FORUM     |   CONTACT    

SPONSOR OFICIAL AL DOBERMANN CLUB ROMANIA

 

EXPO SHOW 2003

OFFICIAL RESULTS OF ROMANIAN DOBERMANN CLUB SHOW
21.06.2003 - SIBIU - JUDGE Pietroluigi Pezzano (IT)

 NEGRU CU PUNCTE DE FOC / BLACK & TAN - MALES

 PUI / MINORS

Horus del Mediano - F.Promitator I
T: Ardens Gaugain  M: Tahi-Reme Inka

Hunter di Altobello - Promitator II
T: Casanova Altobello  M: Grate Ginga House

Brandon de Cloude Emilla - absent
T: Davor Zamolxis  M: Augusta de Cloude Emilla

 TINERET / YOUTH

Focus Kublai Khan - FB I
T: Tamerlan iz Slavnoi Stai  M: Vana Fortobela

Focus Kashmir - suficient
T: Tamerlan iz Slavnoi Stai  M: Vana Fortobela

Destiny’s Phoenix Eliazar - absent
T: Baron Nike Renewal  M: Delta Zamolxis

 JUNIORI / JUNIORS

Jun.Ch. Focus Icarus - FB.I 
T: Gino Gomez del Citone M: Focus Sonya

Master Max of Djarmati - FB I 
T: Babilon del Mediano M: Honey Moon Woodoo Majesty

Focus Indomeneus - FB III 
T: Gino Gomez del Citone M: Focus Sonya

Graal di Temaline - FB IV 
T: Axel di Casa Ravasi M: Gemielle D’Amour del Citone

Wenzdob Energo - FB 
T: Graaf Tila v. Neerlands Stam  M: Wenzdob Nursa Nelly

Rocky-Dobi Faruggio - B 
T: Bertone di Faruggio M: Nadastavi-Gezenguz Brigi

Wenzdob Faust - B
T: Wenzdob Bagyo Bryan M: Wenzdob Nina Neila

 DESCHISA / OPEN

Wenzdob Tano - FB
T: Arno Astamero Di Sati M: Tahi-Reme Nina

Focus Hawkeye - B
T: Casanova Altobello  M: Focus Alma

Focus Born To Be Wild - descalificat
T : Graaf Tila v. Neerlands Stam M: Blanka Zamolxis

Hello Hendo El Valaho - absent
T: Cero Cenzo El Valaho  M:Divina D’Or El Valaho

All Argent de N.M. House - absent  
T: Inarcs Yari Fantomasz M: Bianca v. Egenstamm

Focus Orson - absent
T: Graaf Tila v. Neerlands Stam  M: Doriental Loren

Bristol de Fiamma - absent
T: Cero Cenza El Valaho  M: Bella Baronessa El Valaho

 VETERANI / VETERANS

Graaf Tila v. Neerlands Stam - EX I
T: Floijdt v.h. Savelbos M: Gravin Isis v. Neerlands Stam

 MUNCA / WORK

El Diablo Di Altobello - EX I
T: Icaro di Villa Castelli M: Nadja Nikita Altobello

 CAMPIONI / CHAMPIONS

Club Ch. Casanova Altobello - EX I
T: Playboy Altobello M: Berta Dobson

Cero Cenzo El Valaho - EX II
T: Bristol Zamolxis  M:Wild Fire Ilesa Inza

 NEGRU CU PUNCTE DE FOC / BLACK & TAN -FEMALES

 PUI / MINORS

Havana Nero di Altobello - absent
T: Casanova Altobello  M: Grate Ginga House

Brigitte de Cloude Emilla - absent
T: Davor Zamolxis  M: Augusta de Cloude Emilla

 TINERET / YOUTH

Focus Kahlua - FB I
T: Tamerlan iz Slavnoi Stai  M: Vana Fortobela

Aisa Adelaila Piligrimas - FB II
T: Ilane Darafal M: Taisija iz Slavnoi Stai

Lampsi Tiflis di Altobello - B III
T: Graaf Ivanhoe v. Neerlands Stam M: Fluvia The Best Line

Focus Kalista - B IV
T: Tamerlan iz Slavnoi Stai  M: Vana Fortobela

 JUNIORI / JUNIORS

Focus Ishtar - FB I Jun.Ch.
T: Gino Gomez del Citone M: Focus Sonya

Modus Ost Grandezza Gera - FB II
T: Gino Gomez del Citone M: Modus Ost Cerceia Ceia

Focus Isis - FB III
T: Gino Gomez del Citone M: Focus Sonya

Wenzdob Enigma Edina - FB IV
T: Graaf Tila v. Neerlands Stam  M: Wenzdob Nursa Nelly

Castello Branco Boni - B
T: Tahi-Reme Vinchico  M: Lorinczpusztai Gigi

Britta v. Bismark - absent
T: Graaf Tila v. Neerlands Stam  M: Beta Zamolxis

 DESCHISA / OPEN

Tom-Dober Elli - EX I Club Ch.
T: Gadis Geromy del Citone M: Aida Aeshta v. Ashanti

Alabina The Great Queen - EX II
T: Come As You Are Agor  M: Bona Shona

Gravin Gia El Valaho - EX III
T: Bristol Zamolxis  M: Wild-Fire Ilesma Inza

Tess of Hoffman House - FB IV
T: Bristol Zamolxis  M: Vana Fortobela

Hania Hichita El Valaho - FB
T: Cero Cenzo El Valaho  M: Divina D’Or El Valaho

Wenzdob Dob Mandy - absent
T: Hadar Hosea v. Diaspora M: Wenzdob Dob Andi

 Delta Zamolxis - absent
T: Miller di Latiano M: Beatrix Zamolxis

 MARO CU PUNCTE DE FOC / BROWN & TAN - MALES

 PUI / MINORS

Baron Bjorn de Cloude Emilla - absent
T: Davor Zamolxis  M: Augusta de Cloude Emilla

 TINERET / YOUTH

Focus Juggling Jordan - FB I Jun.Ch.
T: Axel di Casa Ravasi M: Blanka Zamolxis

Wenzdob Hadar Hosea - B II
T: Wenzdob Bagyo Bryan M: Wenzdob Tanja

 JUNIORI / JUNIORS

Midnight Mistic v. Cobra - B
T: Rensdorff Bonaparte M: Esmir From The House Of Crazy Baker

 DESCHISA / OPEN

Bruno de Fiamma - EX I Club Ch.
T: Cero Cenzo El Valaho  M: Bella Baronesse El Valaho

Davor Zamolxis - absent
T: Miller di Latiano M: Beatrix Zamolxis

Wenzdob Bagyo Bryan - absent
T: Tahi-Reme Norton  M: Wenzdob Nursa Nelly

 MARO CU PUNCTE DE FOC / BROWN & TAN - FEMALES

 PUI / MINORS

Hella del Mediano - promitator
T: Ardens Gaugain  M: Tahi-Reme Inka

Brandy de Cloude Emilla - absent
T: Davor Zamolxis  M: Augusta de Cloude Emilla

 TINERET / YOUTH

Gaya del Mediano - FB I Jun. Ch.
T: Ilane Darafal M: Daimon del Mediano

Focus Jade Jewel - B II
T: Axel di Casa Ravasi M: Blanka Zamolxis

 JUNIORI / JUNIORS

Wenzdob Fiala Fella -B
T: Wenzdob Bagyo Bryan M: Wenzdob Nina Neila

 DESCHISA / OPEN

Hanuma WoodoMajesty - EX I
T: Casanova Altobello  M: Anabel Tea Ginga

Capuccino di Modello - EX II
T: Baron Nike Renewal  M: Tahi-Reme Gladys

Bella Baronesse El Valaho  - descalificat
T: Wild Fire Infinit Idol  M: Impala Brunia Boska

Blanka Zamolxis - absent
T: Boran Boss Renewal  M: Bjanka Bibi Renewal

 MUNCA / WORK

Elena Enigma di Altobello - EX I ClubCh.
T: Icaro di Villa Castelli M: Nadja Nikita Altobello

 CAMPIONI / CHAMPIONS

Tahi-Reme Opium - absent
T: Gadis Geromy del Citone M: Tahi-Reme Ibiza

 GRUP DE CRESTERE

Canisa Focus - I Best kennel

Canisa El Valaho - II

Canisa Altobello - absent

Canisa Wenzdob - absent

 

 © 2004 - 2008   Dobermann Club Romania     E-mail:  dobi@dobermann-club.ro

INFO DCR

Statut DCR

Categorii DCR

Regulamente DCR

Arbitrii grupa a II-a

Dobermann Magazin

EXPOZITII DCR

 

EXPO CLUB DCR 2007

Data:

Locatia:

Arbitrii:

13.05.2007

Baia Mare

Anna Tits (RU), Rudi Killmaier (D)

Rezultate si imagini

 

EXPO CLUB DCR 2006

Data:

Locatia:

Arbitrii:

06.05.2006

Timisoara

Mr. Pietroluigi Pezzano (IT)

Rezultate si imagini

 

EXPO CLUB DCR 2005

Data:

Locatia:

Arbitrii:

07.05.2005

Baia Mare

Mr. Evgeny Rozenberg (RU)

Rezultate si imagini

 

EXPO CLUB DCR 2004

Data:

Locatia:

Arbitrii:

12.06.2004

Sibiu

Norbert Daube (DV President)

Rezultate si imagini

 

EXPO CLUB DCR 2003

Data:

Locatia:

Arbitrii:

21.06.2003

Sibiu

Mr. Pietroluigi Pezzano (IT)

Rezultate si imagini

 

Designed by  Graffix Development