DCR     |   STANDARD   |    EVENIMENTE     |   DOBERMANNI     |     GALERII     |     LINKS   |    FORUM     |   CONTACT    

RESULTS

 

(member IDC)

 DOBERMANN CLUB ROMANIA

EXPO CLUB 2008

15 June 2008 - Baia Mare (Ro)

Judge: Presedinte DV & IDC Mr. Hans Wiblishauser (De)

MALES BLACK

Baby (3 - 6) months

1. Focus Phantom of the Opera-VP 2
     Fedor del Nasi x Focus Lucky Strike


2. Rellaps Braveheart-VP 1
   Victor Vito Del Riobianco x Focus Once Upon a Time

Puppy (6 - 9 months)


3. Armand el Gebeleizis-VP 1
   Horus del Mediano x Leona Lea el Valaho

Youth (9-14 months)


4.
Maxim di Altobello-SG1 Junior Club Winner
   Icarus di Altobello X Daria Deniz di Altobello

Junior (14-18 months)


5. Aragorn V. Nobel Line-SG4
   Smart Wood Hills Elisir X Giorgia di Altobello

6. Ares von Sagramos-Absent
   Tom Dober Hagi X Orje Baby Punch


7. Brandenburg Von Gini House-SG2
   Falk Von Maerkischen Land x Focus Ishtar

8. Fido Del Grafixa-SG3
   Tahi Reme Gerett x Csini Baba Nursa


9. Yron di Altobello-SG1
   Icarus di Altobello X Luna di Altobello


Open (over 18 months)


10. Esquido Iz Doma Domeni - SG
   Ali AMadeus Piligrimas X Paloma Picasso Iz Doma Domeni


 
11. Impala Jack Daniels - SG
     Highlander King of Darkness x Scwima’s Ghanima to Impala

12.  Livonija Baron ink Indigo - Absent
       Ali Amadeus Piligrimas x Paola Penelopa Piligrimas


13. Power Zamolxis - V
     Nitro del Rio Bianco x Koffee Zamolxis

14. Ultimo di Altobello-V 4
     Icarus di Altobello x Beatrice di Altobello


15. Quinto di Altobello - V3
     Allan di Campovalano X Brenda di Pecco


16. Rap Rasputin el Valaho
     Hector Eyes of Darkness x Lunda Lupe el Valaho


17. Tom-Dober Iglo "Junior"- V1
     Quillam Quasim del Citone X Tom-Dober Effi


18. Utrek of Hoffmann House- SG
    
Focus Juggling Jordan x Vana Fortobella


Champion


19. Tom-Dober-Hagi - V1, Club Winner,BOS,BOB
     Tamerlan Iz Slavnoi Stai / Brenda Bahia v. Ashanti



FEMALES BLACK

Baby (3 - 6) months


20. Focus Psyhotherapy - VV1
     Fedor Del Nasi x Focus Lucky Strike

21. Hexi Val Di Taro -Absent
     Espirito Val Di Taro x Fanatica Val Di Taro


 
22. Ines Di Perlanera - VV3
     Ron del Fiorsilva x Tahi-Réme Lottie


23. Panda di Altobello - VV2
     FanFan De Grande Vinco X Wild Cherry di Altobello


24. Rellaps Belladona- VV4
     Victor Vito Del Riobianco x Focus Once Upon a Time


Puppy (6 - 9 months)

25. Alida Cherry's Wilde- Absent
     Power del Mediano x Kasy del Nasi


Junior (14-18 months)

26. Anubis - Absent
     Livonija Baron Ink Indigo x Leona Lea el Valaho


27. Babylon Von Gini House- SG1, Junior Club Winner
     Falk Von Maerkischen Land x Focus Ishtar

29. Mia di Altobello - Absent
     Fedor del Nasi X Ester di Altobello
 

Open (over 18 months)



30. Prugna Zamolxis - V3
     Nitro del Rio Bianco x Koffee Zamolxis

 31. Semper Fidelis Albany-Absent
     Lassan di Satti x CAYA Jade


32. Smart Wood Hills Russkaya Tsaritsa - V2
     Livonija Baron Hero Hieronimus X Dea Doloris V. Alpha Nordic


33. Tom-Dober-Jetta Black Pearl- V1
     Graphic Line Antey Anton/ Tom Dober Elli


Working (over 18 months)


34. Eria Pro Persona Grata -V1
     Tamerlan Iz Slavnoi Stai x Eria Pro Kimberly Cristal

Champion



35.
Rellaps Abigail V1, Club Winner, BOS
     Come As You Are Jared x Kira Kiss El Valaho


36. Teraline Impreza -V 2
     Atreyo De Grande Vinko x Teraline Aurora


37. Wild Cherry di Altobello -V3
     Baron Nike Renewal x Ela Esmeralda Sawages



MALES BROWN

Youth (9-14 months)

38. Ashanti il Generozo Diavolo -Absent
     Ch. Lassan di Satti x Ch. Negligentia di Satti


39. Tom-Dober-Lenox Louis- SG1
       Modus Ost Wild Wind/ Graphic Line Atlanta Alice

Junior (14-18 months)


40.
Byron Von Gini House -SG1, Junior Club Winner
     Falk Von Maerkischen Land x Focus Ishtar


Open (over 18 months)


41. Elixir- V1
     Davor Zamolxis x Nisa Nalva el Valaho

Work


42.
Peter Pan di Altobello -V1, Club Winner
     Zola By Free Half x Nebrasca Dolly di Altobello


Champion


43. HCH Esprito val di Taro - V1
     Eko Royal-Bell x Aranka val di Taro


44. Tom Dober Katya -SG1
     Graphic Line Antey Anton x Tom Dober Elli



FEMALES BROWN

Junior (14-18 months)


45. Farah Del Grafixa- SG2
     Tahi Reme Gerett x Csini Baba Nursa


46. Malena di Altobello -SG1,Junior Club Winner
     Fedor del Nasi X Ester di Altobello


Open

47. Vanessa of Hoffmann House-Absent
       Bellini v Nemesis

Work

48. Kim Kaylee del Nasi- Absent
     Ferrofarah Gomez di Campovalano x Walis Niki of Tanderberg


Champion


49. Focus Once Upon a Time - V1, Club Winner
     Gino Gomez Del Citone x Focus Lucky Strike


50. Paradise di Altobello-SG2
     Zola By Free Half x Nebrasca Dolly di Altobello





             BOS Female - Rellaps Abygail & BOS, BOB Tom Dober Hagi


                                                           Cups

 

 © 2004 - 2008   Dobermann Club Romania     E-mail:  dobi@dobermann-club.ro

INFO DCR

Statut DCR

Categorii DCR

Regulamente DCR

Arbitrii grupa a II-a

Dobermann Magazin

EXPOZITII DCR

 

EXPO CLUB DCR 2007

Data:

Locatia:

Arbitrii:

13.05.2007

Baia Mare

Anna Tits (RU), Rudi Killmaier (D)

Rezultate si imagini

 

EXPO CLUB DCR 2006

Data:

Locatia:

Arbitrii:

06.05.2006

Timisoara

Mr. Pietroluigi Pezzano (IT)

Rezultate si imagini

 

EXPO CLUB DCR 2005

Data:

Locatia:

Arbitrii:

07.05.2005

Baia Mare

Mr. Evgeny Rozenberg (RU)

Rezultate si imagini

 

EXPO CLUB DCR 2004

Data:

Locatia:

Arbitrii:

12.06.2004

Sibiu

Norbert Daube (DV President)

Rezultate si imagini

 

EXPO CLUB DCR 2003

Data:

Locatia:

Arbitrii:

21.06.2003

Sibiu

Mr. Pietroluigi Pezzano (IT)

Rezultate si imagini

 

Designed by  Graffix Development